• ×

  İl Başkanı

  MEHMET ÜNEK

  1968 yılında Amasya' da doğdum.İlk ve Orta öğretimimi Amasya'da tamamladıktan sonra 1985 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümüne kayıt olarak, yine 1990 yılında mezun oldum. 1992 ye kadar özel sektörde değişik işlerde çalıştıktan sonra askerliğimi tamamlayarak Amasya da kendi işimi kurdum. İnşaat ve tesisat sektöründe ticari faaliyetlere başladım. 2012 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi 'nde yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak doktora eğitimime başladım. 2001 yılında Ak Parti kurucu merkez ilçe yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başladım. 2004 -2009, 2009-2014 yılları arasında Amasya Ak Parti Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulundum. 3 Temmuz 2014 yılında Ak Parti Amasya İl Başkanlığı görevine atandım. Halen Amasya da ticari faaliyetlerine devam ediyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULLAH ÇALIŞKAN

  Amasya Merkez Doğantepe köyünde doğup büyüdüm doğantepe ilkokul,Doğantepe ortaokulu, Amasya Endüstri Meslek Lisesinde okudum.Anadolu üniversitesi İşletme fakültesi 3, sınıf öğrencisi 28 yıldır ihlas holding'de çalışıyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ADEM ÇALIŞKAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET GÜNGÖR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ÖZARSLAN

  18.08.1985 Amasya Eraslan köyünde doğdum. İlk ve Ortaokulu amasya'da bitirdim.2007 yılında akdeniz ünüversitesi ziraat fakültesi ziraat mühendistli'ği toprak bilimi ve bitki besleme bölümünden mezun oldum.Askerlik görevimi tamamladıktan sonra 2 yıl özel şirkette çalıştım.2011 yılında kurduğumuz şehzade tarımda şirket ortağıyım. Aynı zamanda tarım ürünleri yetiştiriciliği ve pazarlaması da yapmaktayım. Siyasi hayatıma 2012 yılında Ak parti gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği ile başladım. Gençlik kolları Ar-Ge ve Mali işler birim başkanlıkları görevinde bulundum. Orta derece ingilizce bilmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AKIN DAĞAŞAN

  1976 yılında Amasya da doğdum.İlk Orta ve lise öğrenimini Amasya da okudum.14 Ağustos 2001 tarihinde Ak Parti Amasya Merkez kurucu ilçe yönetim kurulu üyesi,2003-2008 yılları arası Ak Parti Merkez ilçe başkanı olarak görev yaptım. 3 Temmuz 2014 tarihinde Ak Parti Amasya yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım.Evli ve 3 çocuk babasıyım, serbest ticaretle uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CEM PEKER

  1979 yılında Amasya da doğdum. İlk Orta ve Lise öğrenimini Amasya da tamamladım. Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü kazandım.Mezun olduktan sonra staj yaptığım KC Grup şirketinde 1 sene çalıştıktan sonra mesleğimi icra etmek için Amasya ya geldim ve halen Amasya da mimarlık hizmetini sürdürmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMRE ALTINÖRGÜ

  18.10.1980 Amasya doğumluyum. 2006 yılı Erciyes üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum. Zafer Ticaret firmasında firma ortağı ve yöneticisi olarak çalışmaktayım. Evliyim ve bir çocuğum bulunmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENGİN ÇİNARCI

  1969 Amasya doğumluyum, ilkokulu Ziya Paşa okulunda ,lise öğrenimimi Atatürk Lisesinde tamamladım..Evli ve üç çocuk babasıyım,esnafım inşaat işleri ile uğraşmaktayım.Ak Parti Teşkilatı kurulduğu günden bu yana çeşitli kademelerde görev yaptım.Bugün Ak Parti Teşkilatında ,Teşkilat başkanı olarak görevimi devam ediyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERCAN GIRGIÇ

  1979 Samsun/Kavak doğumluyum.İlk ,orta ve lise eğitimimi Amasya da tamamladım.Daha sonra yüksek lisansımı Anadolu Üniversitesinde tamamladım.Satış ve pazarlama dallarında çeşitli firmalarda görev yaptım.2012 yılında yalıtım ve yapı kimyasalları ile ilgili işyerimi kurdum faaliyetlerimi sürdürmekteyim.1998 -2014 yılları arasında Büyük Birlik Partisinin Amasya il yönetiminin çeşitli kadrolarında bulundum.2014 yılında Amasya AK parti teşkilatına katıldım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERDİN GÜÇYETMEZ

  1969 Amasya doğumluyum.İlk ve ortaokulunu Amasya da tamamladım.Ticaretle ugraşıyorum,2001 yılında AKPARTİ merkez ilçe başkan yardıçısı olarak kurucular kurulunda görev yaptım.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERHAN ÇANAKÇI

  1960 Amasya ili doğumluyum ilk ve ortaokulu Amasya’da tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi Türkçe bölümünden mezun oldum.Isparta,Diyarbakır,Kayseri ve Amasyada öğretmen olarak görev yaptım.1994-1999 yılları arasında isviçrede Türkçe ve türk kültürü dersleri öğretmeni olarak 5 yıl ülkemi başarıyla temsil ettim.Y.Selim ilköğretimokulu müdürlüğü ve halk eğitim merkezi müdürlüğü görevini yürüttüm,1 yıl dersane müdürlüğü görevinde bulundum,halen kalakök yayınları Karadeniz bölge temsilciliği görevini yürütmekteyim.Orta derecede Almanca biliyorum,evli iki çocukbabasıyım,uzun yıllar amatör olarak futbol oynadım,voleybol hakemliği,voleybol il temsilciliği ve il hakem kurulu as başkanlığı görevlerini yürütmekteyim.Ak partinin çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyorum,İl başkanımız Hicabi BAĞCUVAN’ la yapılan görüşmelerde,birlikte çalışma isteğine severek evet dedim.Milli ve manevi değerlerine bağlı olarak aldım,devlet terbiyesi,bilgi,görgü ve deneyimlerimi ülkemizin yararına yapılacak hizmetlerde değerlendirmek isteyerek samimi olarak çalışmalara başladım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EROL ALTINOK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EYUP YILDIRIM

  1964 Amasya Karaali köyü doğumluyum. 2 çocuk babasıyım. Karaali köyünden halen çiftçilik yapmaktayım. Ak Partinin kurulması ile köy temsilciliği ilçe yönetimi yedek üyelik il genel meclis üyesi adaylığı daha sonra il yönetim kurulu asil üyeliğinde bulundum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATİH ATABAY

  02.08.1966 Tarihinde Olur'da doğdum.İlkokul öğrenimimi "Atatürk ilkokulu"nda Ortaokul ve lise öğrenimimi "Amasya Lisesi"nde okudum. 1988 yılında ticaret hayatıma başladım. Aynı zamanda bir dönem MGV Yönetim Kurulunda bulundam. Daha sonraki yıllarda Esnaf Odaları Yönetim Kurulunda bulundum. Halen Amasya'da ticarete devam etmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FİKRİ GEVREK

  15.11.1964 amasya doğumlu evli 3 çocuk babasıdır.İlk Okulu Amasya Kayrak Köyünde,Orta Okulu Amasya 12 Haziran Okulunda,Liseyi Amasya Lisesinde Üniversiteyi ise Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde okumuştur.Dış İşleri Bakanlığında Güvenlik Ataşeliği Görevi yapmış ve Emniyet Genel Müdürlüğünden emekli olmuştur.Saadet Partisi İl Başkanlığı ve Millet vekili- belediye başkanlığı adaylığı, Has parti Kurucu İl Başkanlığı yapmıştır.Şu anda FG (fikri gevrek) İnşaat Müteahhitliği - Yapsat İşi ile uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAKAN AKÇAY

  1984 yılında Amasya'da doğdum.İlkokulu Yeşilırmak İlkokulu'nda,ortaokul ve lise öğrenimimi Amasya Anadolu Lisesi'nde tamamladım.Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdim ve halen Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde İktisat alanında Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti'den Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildim.Nakliye ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışma hayatıma devam etmekteyim.Orta derecede İngilizce bilmekteyim.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAMZA BOZDEMİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HATİCE ŞEKER

  1987 yılında Amasya da doğdum.2001-2005 döneminde Amasya Y.D.A Lisesinde öğrenim gördüm.2006-2010 yılları arasında Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldum.2012 yılı Mart ayında kurduğum ''Yalıboyu Mimarlık '' adlı firmamda hizmet vermekteyim.Evliyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HİKMET ATASOY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN KOÇAK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN ULUDAĞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLKER KADİR ERDEM

  1983 yılında amasyada doğdum,ilk,orta ve lise tahsilimi amasyada tamamladım halen Amasya meslek yüksek okulu pazarlama bölümü öğrencisiyim,askerlik görevimi tamamladıktan sonra mobilya sektöründe serbest ticaret hayatına atıldım,çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldım adalet ve kalkınma partisinin gençlik kollarında il yönetim kurulu üyeliği ve yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yaptım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSKENDER ARAS

  03.11.1961 Göynücek ılısu köyü doğumluyum. Türk telekomda 26 yıl çeşitli kademelerde çalıştım. müşteri ilişkileri yöneticisi olarak 01.01.2012 yılında emekli oldum evliyim 2 oğlum var. Amasya da ikamet etmekteyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMAİL ARI

  Orta ve Lise Kısmını Amasya İmam Hatip Okulunda okduum. 1974-1975 öğretim yılında tirdim. Yüksek okulu eğiyim enstitüsünde bitirerek öğretmen olarak çalıştım. Emeklıiyim. İki dönem Amasya Merkez İlçe sekreterliri olarak Ak Partiye hizmet verdim. Şimdi ise İl Yönetimindeyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KENAN ÇAPRAZ

  1957 Amasya doğumluyum, ilk, orta lise öğrenimini Amasya'da okudum.Cumhuriyet Üniversitesi Elektrik Mühendisliğinden mezun oldum. Uzun zaman Samsun, Tokat ve Sivas'ta Tedaş bünyesinde teknisyen ve mühendis olarak görev yaptım. Tokat ve Amasya Tedaş Müdürlüğünde yönetici olarak görev yaptım.Emekli olduktan sonra Amasya da Elektrik projeleri üzerine işyeri açarak serbest çalışıyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KÜBRA ÖZLÜ

  01.11.1986 çorum doğumluyum.ilk okulu amasya yavuz selim ilköğretim okulunda,orta okulu amasya anadolu imamhatip lisesinde,liseyi ise amasya anadolu öğretmen lisesinde tamamladım.üniversite yi ise kayseri erciyes üniversitesi eczacılık fakultesinde bitirdim. bir yıl taşova devlet hastanesinde eczacılık yaptım,halen kübra eczanesinde eczacıyım evli ve 1 çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET TOK

  1971 ZİLE Doğumluyum ilk orta lise eğitimimi Zile de tamamladım 1991 tarihinde kurduğumuz aile şirketinde ticaret hayatına başladım daha sonra şirket yönetim kurulunda devam etmekteyim 2002 seçimlerinden sonra AK Parti il yönetim kurulu üyeliğinde 2010 yılına kadar çeşitli kademelerde bulundum. Şuan ki il yönetiminde tekrardan görev aldım.Evli iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MESUT UYANIK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MURAT DEMİRBAŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NEŞET ALTINBAŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NUREL AKTAŞ

  02.05.1964 Gediksaray/Göynücek/Amasya doğumluyum. 1983 yılı Merzifon Endüstri meslek lisesi mezunuyum. 1987 yılından itibaren aile şirketimle ticari faaliyetlerimizi devam ettirmekteyim. TOBB üyesi Amasya Ticaret ve Sanayi odası yönetim kurulu üyesiyim. 2002 Ağustos ayında kurulan Akparti Merkez ilçe kurucu üyesi ve seçimlerden sorumlu merkez ilçe başkan yardımcılığı yaptım. Halen Amasya AkParti il Başkan yardımcılığı görevini yapıyorum. Evli ve 2 çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER BİLGEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER ELİAÇIK

  1949 Amasya Doğumluyum.Üniversite mezunuyum.7 yıl öğretmenlikten sonra 1980-1985 yılları arsında milli eğitim müdür yardımcılığı görevini tamamladıktan sonra 1986-1992 yıllarında Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü yaptım.Milli Eğitim Bakanlığında ,Talim Terbiye Kurulunda 2 yıl görevli olarak çalıştıkdan sonra Başbakanlıkta Basın ve Halkla İlişkiler müşavirliğine atandım. 4 yıl görev yaptıktan sonra emekli oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım,şu an parti içi eğitim sorumlusu olarak partimizde görev almaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ORHAN KÜÇÜK

  1978 istanbul doğumluyum ilk,orta ve lise öğrenimimi amasyada tamamladım halen açık öğretim fakultesi işletme bölümü öğrencisi bulunmaktayım.ticari hayatım babam mali müşavir Ekrem KÜÇÜK yanında çalışmaya başladım ve şuan 2004_2010 da kurduğum sigorta acentelik şirketiyle devam etmektedir,evli ve iki çocuk babasıyım Amasya da ikamet etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RECEP SAİT ÖNER

  1976 yılında Amasya da doğdum.İlk, orta ve lise öğrenimimi AMASYA da tamamladım.Merkez ilçe 2.olağan kongresinde Merkez ilçe yönetim kurulunda görev aldım.Özel bir şirkette yönetici olarak görev yapmaktayım,evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SERKAN GÜNER

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜLEYMAN ÖKSÜZ

  1982 yılında Amasya da doğdum.İlkokulu Karaköprü köyü ilköğretim okulunda orta ve lise öğrenimini Amasya İmam Hatip Lisesinde okudum.Lise'den sonra Karaköprü köyünde çiftçilik yapmaktayım. Anadolu Gençlik Derneği,İ.H.H İlim Yayma Cemiyeti gibi sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım. Saadet Partisi Merkez İlçe Kurucu Üyeliği, İl Gençlik Kolları Başkanlığı,İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.Has Parti İl Kurucu üyeliği ,İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YAKUP SARICAOĞLU

  1968 Amasya doğumluyum.İlk ve orta öğretimimi Amasya'da,liseyi Samsun'da tamamladım.1990 yılından ticaret hayatıma başladım ve halen devam etmekteyim.2001 yılında Ak Parti kurucu üyesi olarak çalışmaya başladım ve halen hizmetime devam etmekteyim.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEKİ ERARSLAN

  01.09.1959 Amasya Eliktekke köyünde doğdum.İlk ve orta okulu Amasya'da bitirdim.İnönü Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum.1975'den bugüne M.T.T Birliği,M.S.P,Anavatan ve Refah partisindede belediye meclis üyeliği görevinde bulundum.14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Ak Parti ile yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.3 Temmuz 2014 tarihinde Ak Parti Amasya İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak tekrar görev aldım.Evli ve 1 çocuk babasıyım.