• ×

  İl Başkanı

  MEHMET ÜNEK

  1968 yılında Amasya' da doğdum.İlk ve Orta öğretimimi Amasya'da tamamladıktan sonra 1985 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümüne kayıt olarak, yine 1990 yılında mezun oldum. 1992 ye kadar özel sektörde değişik işlerde çalıştıktan sonra askerliğimi tamamlayarak Amasya da kendi işimi kurdum. İnşaat ve tesisat sektöründe ticari faaliyetlere başladım. 2012 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi 'nde yüksek lisans eğitimimi tamamlayarak doktora eğitimime başladım. 2001 yılında Ak Parti kurucu merkez ilçe yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başladım. 2004 -2009, 2009-2014 yılları arasında Amasya Ak Parti Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulundum. 3 Temmuz 2014 yılında Ak Parti Amasya İl Başkanlığı görevine atandım. Halen Amasya da ticari faaliyetlerine devam ediyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ADEM ÇALIŞKAN

  1959 AMASYA DOĞUMLU.AMASYA TİCARET LİSESİ MEZUNU.AMASYA MERKEZDE NAKLİYE İŞLERİ YAPIYOR(HALK MİNÜBÜSCÜ).EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASI.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET UYANIK

  1966 yılında amasya'da doğdum.İlk ve ortaokulu Ziyaret kasabasında tamamladım.Lise Mezunuyum.Çiftçilikten emekli oldum.Şuan meyve ticareti ile uğraşmaktayım.Evli ve 3 Çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ İHSAN ZOBU

  : 1987 Amasya’da doğumlu. Mütercim Tercümanlık ve Uluslararası İlişlilerden mezun . 2011’de Amasya gençlik kollarında siyasete başladı.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYDIN KAZANCIOĞLU

  23.08.1987 yılında Amasya Merkez doğumlu. Amasya Atatürk lisesinden mezun olup Samsun 19 mayıs üniversitesinde seracılık okudu. Amasya Merkezde tarım,mobilya ve sigortacılık alanında hizmet vermekte. Firma ünvanı sera group olarak geçmekte.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYŞE KOMAÇ

  1963 Amasya dogumlu. Meslek Yuksek okulu Turizm isletmeciligi mezunu. evli ve 2 cocuk annesi. Partimizde meclis uyeligi ve kadin kollari yonetiminde gorevlerde bulundu.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYŞENUR ERMAN

  09.07.1996 Amasya doğumlu. Amasya Anadolu İmam Hatip lisesi mezunu. Eskişehir Anadolu üniversitesi sosyal hizmetler 2. Sınıf öğrencisi. Osmanlıca, İşaret dili, Diksiyon, Bilgisayar kursu sertifikalarım mevcut. Ayrıca bijuteri mağazası işletmecisi, genç çiftçi projesi kapsamında büyükbaş besiciliği ile uğraşmakta.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DURSUN GEÇİCİ

  1975 AMASYA DOĞUMLU. KATÜ MYO MAKİNA BÖLÜMÜ MEZUNU.AMASYADA ÖZEL BİR ŞİRKETTE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞMAKTA.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMRE ALTINÖRGÜ

  18.10.1980 Amasya doğumluyum. 2006 yılı Erciyes üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum. Zafer Ticaret firmasında firma ortağı ve yöneticisi olarak çalışmaktayım. Evliyim ve bir çocuğum bulunmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERCAN KÖSE

  3.05.1976 amasya merkez sarılar mahallesi doğumlu. Sarılar Mahallesi’nde ikamet etmekte. Çiftçi. Amasya ticaret lisesi mezunu.evli iki çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EYYÜP KANTAR

  09.06.1973 Yılında Ankara da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Merzifon da tamamladıktan sonra 1995 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldum. 04.03.1996 tarihinde Amasya Şeker Fabrikasının Merzifon Pancar Bölge Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Aynı yıl Etimesgut ardından Balgat’ta 251. kısa dönem olarak askerlik yaptım. 1998 yılında yine aynı fabrikaya bağlı Suluova Merkez Bölge Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Bu yılın sonunda Amasya Pancar Bölge Tarım Müdürlüğüne Bölge şefi olarak atandım Şirkette çalıştığım süre içerinde çeşitli zamanlarda ve çeşitli illerde seminer ve kurslara katıldığım gibi 2001 yılında Almaya, Belçika ve Fransa seminerine de katıldım. 2005 yılı ortalarında 05.09.2006 tarihine kadar Bölge Müdürlüğüne vekalet ettim ve bu tarihte istifa ederek şirkette ki görevimden ayrıldım. Şu anda zirai ilaç, gübre ve sulama sektöründe çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FİKRİ GEVREK

  15.11.1964 amasya doğumlu evli 3 çocuk babasıdır.İlk Okulu Amasya Kayrak Köyünde,Orta Okulu Amasya 12 Haziran Okulunda,Liseyi Amasya Lisesinde Üniversiteyi ise Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde okumuştur.Dış İşleri Bakanlığında Güvenlik Ataşeliği Görevi yapmış ve Emniyet Genel Müdürlüğünden emekli olmuştur.Saadet Partisi İl Başkanlığı ve Millet vekili- belediye başkanlığı adaylığı, Has parti Kurucu İl Başkanlığı yapmıştır.Şu anda FG (fikri gevrek) İnşaat Müteahhitliği - Yapsat İşi ile uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAMZA BOZDEMİR

  1943 AMASYA DOĞUMLU.12 HAZİRAN ORTAOKULU MEZUNU. HASTANEDEN EMEKLİ.EVLİ 3 ÇOCUK BABASI.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN ULUDAĞ

  1948 AMASYA AKYAZI KÖYÜ DOĞUMLU.AKYAZI İLKOKULU MEZUNU.EMEKLİ.EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASI.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM KARAMAN

  1982 AMASYA DOĞUMLU.19 MAYIS ÜNİ. MYO MEZUNU.AMASYA’DA MÜTEAHHİTLİK (YAP-SAT) HİZMETLERİ YAPMAKTA.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSKENDER ARAS

  03.11.1961 Göynücek ılısu köyü doğumluyum. Türk telekomda 26 yıl çeşitli kademelerde çalıştım. müşteri ilişkileri yöneticisi olarak 01.01.2012 yılında emekli oldum evliyim 2 oğlum var. Amasya da ikamet etmekteyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR ÖZSOY

  1982 yılı Amasya doğumlu. Evlidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  LALE SARI

  1958 Amasya da doğumlu. Eğitim Enstitüsü mezunu. Milli Eğitime bağlı okullarda idareci ve öğretmen olarak görev yaptı. Emekli oldum iki yıl kolejde idarecilik yaptım halen gönül elçisi ve engelli çocuklara evde eğitim görevlerini yürütmekte. ilimizdeki sosyal sorumluluk projelerinde görev almakta. yardımlaşma dayanışma derneğinde çalışıyor.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAHMUT KOL

  1954 yılında Amasya merkez büyükkızılca köyünde doğdum.TİGEM, DSİ,YSE kamu kurumlarında 36 yıl hizmetten sonra 2011 yılında emekli oldum evli 3 çocuk ve 4 torun sahibiyim.AK partinin kurulmasıyla Amasya il teşkilatında kurucu üye olarak görev aldım.AK parti 2014 il başkanlığı seçiminde il yönetimine seçildim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET EMRE ŞAHİN

  1982 Erzurum/Olur ilçesi doğumlu.Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezunu. Amasya'da ticaretle uğraşmakta.Evli ve bir çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA DÖĞEN

  1981 AMASYA TUZSUZ KÖYÜ DOĞUMLU. ANADOLU ÜNİ. İŞLETME MEZUNU.ÖZEL ŞİRKETTE MUHASEBECİ OLARAK ÇALIŞIYOR.EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASI.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA ŞİŞMAN

  1993 yılı Amasya Doğumlu. Amasya’da Müteahhitlik yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NEŞET ALTINBAŞ

  01.03.1955 Sivas Yıldızeli doğumlu, Akparti Amasya il kurucu üyesi, Bağkur emeklisi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN ACAR

  Amasya doğumlu. Ortaokul mezunu. esnaflık yapmakta esnaf.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RECEP SAİT ÖNER

  1976 yılında Amasya da doğdum.İlk, orta ve lise öğrenimimi AMASYA da tamamladım.Merkez ilçe 2.olağan kongresinde Merkez ilçe yönetim kurulunda görev aldım.Özel bir şirkette yönetici olarak görev yapmaktayım,evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEMİH ÇANAKÇI

  1989 yılı Amasya doğumlu. Amasyada Diyetisyenlik yapmaktadır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞÜKRÜ İGSİZ

  1967 yılında Vezirköprü/Samsunda doğumlu. İlkokulu ve imam hatip lisesini vezirköprüde okudu. Evli ve 4 çocuk babası.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜLEYMAN ÖKSÜZ

  1982 yılında Amasya da doğdum.İlkokulu Karaköprü köyü ilköğretim okulunda orta ve lise öğrenimini Amasya İmam Hatip Lisesinde okudum.Lise'den sonra Karaköprü köyünde çiftçilik yapmaktayım. Anadolu Gençlik Derneği,İ.H.H İlim Yayma Cemiyeti gibi sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım. Saadet Partisi Merkez İlçe Kurucu Üyeliği, İl Gençlik Kolları Başkanlığı,İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.Has Parti İl Kurucu üyeliği ,İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TARIK SEZEN

  27/02/1977 göynücek doğumlu. ilk orta ve lise eğitimimi amasya da aldı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2001 yılından beri Amasya'da serbest avukat olarak çalışmakta.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YAVUZ ÇİMEN

  1958 yılında Amasya'da doğumlu.İlk ve ortaokulu Amasyada tamamladı.Daha sonra A.Ü. Açıköğretim Fakültesi önlisans bölümünü bitirdi.1976 yılında öğretmenliğe başladı.Amasya merkez ilkokullarda ve Rehberlik ve Araştırma Merkezinde 34 yıl İdarecilik yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.