• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  HAKAN AKÇAY

  1984 yılında Amasya'da doğdum.İlkokulu Yeşilırmak İlkokulu'nda,ortaokul ve lise öğrenimimi Amasya Anadolu Lisesi'nde tamamladım.Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdim ve halen Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde İktisat alanında Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti'den Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildim.Nakliye ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışma hayatıma devam etmekteyim.Orta derecede İngilizce bilmekteyim.Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  ERDİN GÜÇYETMEZ

  1969 Amasya doğumluyum.İlk ve ortaokulunu Amasya da tamamladım.Ticaretle ugraşıyorum,2001 yılında AKPARTİ merkez ilçe başkan yardıçısı olarak kurucular kurulunda görev yaptım.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  ERHAN ÇANAKÇI

  1960 Amasya ili doğumluyum ilk ve ortaokulu Amasya’da tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi Türkçe bölümünden mezun oldum.Isparta,Diyarbakır,Kayseri ve Amasyada öğretmen olarak görev yaptım.1994-1999 yılları arasında isviçrede Türkçe ve türk kültürü dersleri öğretmeni olarak 5 yıl ülkemi başarıyla temsil ettim.Y.Selim ilköğretimokulu müdürlüğü ve halk eğitim merkezi müdürlüğü görevini yürüttüm,1 yıl dersane müdürlüğü görevinde bulundum,halen kalakök yayınları Karadeniz bölge temsilciliği görevini yürütmekteyim.Orta derecede Almanca biliyorum,evli iki çocukbabasıyım,uzun yıllar amatör olarak futbol oynadım,voleybol hakemliği,voleybol il temsilciliği ve il hakem kurulu as başkanlığı görevlerini yürütmekteyim.Ak partinin çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyorum,İl başkanımız Hicabi BAĞCUVAN’ la yapılan görüşmelerde,birlikte çalışma isteğine severek evet dedim.Milli ve manevi değerlerine bağlı olarak aldım,devlet terbiyesi,bilgi,görgü ve deneyimlerimi ülkemizin yararına yapılacak hizmetlerde değerlendirmek isteyerek samimi olarak çalışmalara başladım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  HÜSEYİN KOÇAK

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  FİKRİ GEVREK

  15.11.1964 amasya doğumlu evli 3 çocuk babasıdır.İlk Okulu Amasya Kayrak Köyünde,Orta Okulu Amasya 12 Haziran Okulunda,Liseyi Amasya Lisesinde Üniversiteyi ise Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde okumuştur.Dış İşleri Bakanlığında Güvenlik Ataşeliği Görevi yapmış ve Emniyet Genel Müdürlüğünden emekli olmuştur.Saadet Partisi İl Başkanlığı ve Millet vekili- belediye başkanlığı adaylığı, Has parti Kurucu İl Başkanlığı yapmıştır.Şu anda FG (fikri gevrek) İnşaat Müteahhitliği - Yapsat İşi ile uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  NUREL AKTAŞ

  02.05.1964 Gediksaray/Göynücek/Amasya doğumluyum. 1983 yılı Merzifon Endüstri meslek lisesi mezunuyum. 1987 yılından itibaren aile şirketimle ticari faaliyetlerimizi devam ettirmekteyim. TOBB üyesi Amasya Ticaret ve Sanayi odası yönetim kurulu üyesiyim. 2002 Ağustos ayında kurulan Akparti Merkez ilçe kurucu üyesi ve seçimlerden sorumlu merkez ilçe başkan yardımcılığı yaptım. Halen Amasya AkParti il Başkan yardımcılığı görevini yapıyorum. Evli ve 2 çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  EMRE ALTINÖRGÜ

  18.10.1980 Amasya doğumluyum. 2006 yılı Erciyes üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum. Zafer Ticaret firmasında firma ortağı ve yöneticisi olarak çalışmaktayım. Evliyim ve bir çocuğum bulunmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  AKIN DAĞAŞAN

  1976 yılında Amasya da doğdum.İlk Orta ve lise öğrenimini Amasya da okudum.14 Ağustos 2001 tarihinde Ak Parti Amasya Merkez kurucu ilçe yönetim kurulu üyesi,2003-2008 yılları arası Ak Parti Merkez ilçe başkanı olarak görev yaptım. 3 Temmuz 2014 tarihinde Ak Parti Amasya yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım.Evli ve 3 çocuk babasıyım, serbest ticaretle uğraşmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  ORHAN KÜÇÜK

  1978 istanbul doğumluyum ilk,orta ve lise öğrenimimi amasyada tamamladım halen açık öğretim fakultesi işletme bölümü öğrencisi bulunmaktayım.ticari hayatım babam mali müşavir Ekrem KÜÇÜK yanında çalışmaya başladım ve şuan 2004_2010 da kurduğum sigorta acentelik şirketiyle devam etmektedir,evli ve iki çocuk babasıyım Amasya da ikamet etmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  YAKUP SARICAOĞLU

  1968 Amasya doğumluyum.İlk ve orta öğretimimi Amasya'da,liseyi Samsun'da tamamladım.1990 yılından ticaret hayatıma başladım ve halen devam etmekteyim.2001 yılında Ak Parti kurucu üyesi olarak çalışmaya başladım ve halen hizmetime devam etmekteyim.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  FATİH ATABAY

  02.08.1966 Tarihinde Olur'da doğdum.İlkokul öğrenimimi "Atatürk ilkokulu"nda Ortaokul ve lise öğrenimimi "Amasya Lisesi"nde okudum. 1988 yılında ticaret hayatıma başladım. Aynı zamanda bir dönem MGV Yönetim Kurulunda bulundam. Daha sonraki yıllarda Esnaf Odaları Yönetim Kurulunda bulundum. Halen Amasya'da ticarete devam etmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  MEHMET TOK

  1971 ZİLE Doğumluyum ilk orta lise eğitimimi Zile de tamamladım 1991 tarihinde kurduğumuz aile şirketinde ticaret hayatına başladım daha sonra şirket yönetim kurulunda devam etmekteyim 2002 seçimlerinden sonra AK Parti il yönetim kurulu üyeliğinde 2010 yılına kadar çeşitli kademelerde bulundum. Şuan ki il yönetiminde tekrardan görev aldım.Evli iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  İLKER KADİR ERDEM

  1983 yılında amasyada doğdum,ilk,orta ve lise tahsilimi amasyada tamamladım halen Amasya meslek yüksek okulu pazarlama bölümü öğrencisiyim,askerlik görevimi tamamladıktan sonra mobilya sektöründe serbest ticaret hayatına atıldım,çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldım adalet ve kalkınma partisinin gençlik kollarında il yönetim kurulu üyeliği ve yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yaptım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  ZEKİ ERARSLAN

  01.09.1959 Amasya Eliktekke köyünde doğdum.İlk ve orta okulu Amasya'da bitirdim.İnönü Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum.1975'den bugüne M.T.T Birliği,M.S.P,Anavatan ve Refah partisindede belediye meclis üyeliği görevinde bulundum.14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Ak Parti ile yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.3 Temmuz 2014 tarihinde Ak Parti Amasya İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak tekrar görev aldım.Evli ve 1 çocuk babasıyım.