• ×

  Mehmet Naci BOSTANCI

  2 Ağustos 1957'de Amasya'da doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Elif'tir.

  Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bölümünde tamamladı.

  Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde siyaset bilimi ve iletişim bilimleri alanında dersler verdi. 1990'da doçent, 1996'da profesör oldu. Aynı fakültenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü ve Dekanlık görevinde bulundu. Değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı. 17 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

  24. Dönemde Amasya Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyesi oldu. Aynı dönemde Milli Eğitim, Gençlik Spor ve Kültür Komisyon Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekilliği ve Türkiye Kırgızistan Dostluk Başkanlığı görevlerini yürüttü. 25.dönemde TBMM Başkanvekilliği görevinde bulundu. 26. Dönemde tekrar Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekilliği görevine seçilen Bostancı halen bu görevine devam etmektedir. .

  İyi düzeyde İngilizce bilen Bostancı,  2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Haluk İpek

  1963 yılında Suluova'da doğdu. Yüksek öğretimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

  Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanlığı, Hukuk ve Demokrasi Kurumu Genel Başkanlığı, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ve Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Hukuk Müşavirliği yaptı.

  Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği, AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, 22. Dönem Ankara Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyeliği, TBMM AK Parti Grup Disiplin Kurulu Başkanlığı, AK Parti Grup Başkan vekilliği, Türkiye – Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı, Adalet Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunan İpek 23.Dönem Ankara Milletvekili olarak AK Parti MKYK üyesi ve Teşkilatlardan sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

  Bir dönem Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını da yapan İpek, AK Parti Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir.

  İngilizce bilen Haluk İpek, evli ve 3 çocuk babasıdır.